Den første kvinde – politikeren Camma Larsen-Ledet
Arrangør: Aabenraa kreds
Rigsarkivet, Haderslevvej 45, Aabenraa
Arrangør: Aabenraa kreds
Rigsarkivet, Haderslevvej 45, Aabenraa
Arrangør: Aabenraa kreds
Rigsarkivet, Haderslevvej 45, Aabenraa
Arrangør: Af historisk interesse - andre arrangører
Sandbjerg Slot, Sandbjergvej 102, 6400 Sønderborg
Arrangør: Af historisk interesse - andre arrangører
Told- og Grænsemuseet, Oldemorstoft, Padborg
Arrangør: Sønderborg kreds
Maikroen, Majløkke 1, Nordborg, lokale M3
Arrangør: Tønder kreds
” æ museum”, Storegade 47, Skærbæk
Arrangør: Historisk Samfund for Sønderjylland
Riddersalen, Sønderborg Slot
Arrangør: Haderslev kreds
Månen, Bispebroen 3 i Haderslev
Arrangør: Af historisk interesse - andre arrangører
Øksnehallen, Halmtorvet 11, København
Arrangør: Af historisk interesse - andre arrangører
Øksnehallen, Halmtorvet 11, København
Arrangør: Aabenraa kreds
Rigsarkivet, Haderslevvej 45, Aabenraa.
Arrangør: Aabenraa kreds
Rigsarkivet, Haderslevvej 45, Aabenraa
Arrangør: Sønderborg kreds
Retten i Sønderborg, Stationsvej 10, Sønderborg
Arrangør: Af historisk interesse - andre arrangører
Kongesalen, Folkehjem, Haderslevvej 7, Aabenraa
Arrangør: Sydslesvig kreds
Tivolisalen, Südergraben 36, 24939 Flensborg
Arrangør: Haderslev kreds
Lokalhistorisk Arkiv i Vojens, Danmarksgade 16, 6500 Vojens
Arrangør: Historisk Samfund for Sønderjylland
Rigsarkivet, Haderslevvej 45, 6200 Aabenraa
Arrangør: Sønderborg kreds
Christianskirkens Sognegård i Sønderborg
Arrangør: Haderslev kreds
Landbocentret, Billundvej 3, Vojens
Arrangør: Af historisk interesse - andre arrangører
Norderstr. 59, 24939, Flensborg
Arrangør: Haderslev kreds
Månen i Haderslev
Arrangør: Af historisk interesse - andre arrangører
Damms Gård, Damms Have 3, Felsted 6200 Aabenraa
Arrangør: Af historisk interesse - andre arrangører
Foredragssalen, Rigsarkivet, Haderslevvej 45 i Aabenraa
Arrangør: Sydslesvig kreds
Dansk Centralbibliotek for Sydslesvig, Norderstr.59, Flensborg
Arrangør: Af historisk interesse - andre arrangører
Foredragssalen, Rigsarkivet, Haderslevvej 45 i Aabenraa
Arrangør: Haderslev kreds
Rødding Højskole, Flors Allé 1, 6630 Rødding
Arrangør: Aabenraa kreds
Det gamle rådhus, Storegade 30, Aabenraa
Arrangør: Af historisk interesse - andre arrangører
Dansk Centralbibliotek for Sydslesvig, Norderstr.59, 24939 Flensborg
Arrangør: Sydslesvig kreds
Dansk Centralbibliotek for Sydslesvig, Norderstr.59, 24939 Flensborg
Arrangør: Andre arrangører
Kongesalen, Folkehjem, Haderslevvej 7, 6200 Aabenraa
Arrangør: Af historisk interesse - andre arrangører
Ved Flyhangaren, Ribelandevej 58H, 6270 Tønder
Arrangør: Aabenraa kreds
Mødested: Indgangen til Aabenraa kirkegård ved Forstallé, 6200 Aabenraa
Arrangør: Historisk Samfund
Mødested oplyses ved bekræftelse på tilmelding.
Arrangør: Historisk Samfund
Cafeen på Museum Sønderjylland, Kunstmuseet i Tønder, Wegners plads 1, 6270 Tønder
Arrangør: Historisk Samfund
BHJ-Salen, Ahlmannsparken, 6300 Gråsten
Arrangør: Historisk Samfund
Læk danske Skole, Probst-Nissen-Weg 55, 25917 Leck
Arrangør: Sydslesvig kreds
Tivolisalen" ved CP-Skolen, Südergraben 36, 24937 Flensborg. Parkering i skolegården.
Arrangør: Historisk Samfund
Broagerhus, Allégade 4 i Broager
Arrangør: Andre arrangører
Bibliotek Sønderborg, Multikulturhuset, Nørre Havnegade 15, 6400 Sønderborg
Arrangør: Af historisk interesse - andre arrangører
Billedsalen, Folkehjem, Haderslevvej 7, Aabenraa
Arrangør: Af historisk interesse - andre arrangører
Foredragssalen, Rigsarkivet, Haderslevvej 45, 6200 Aabenraa
Arrangør: Historisk Samfund
Skamlingsbankens Restaurant, Skamlingvejen 123, Sjølund
Arrangør: Tønder kreds
Klægager, Den Gamle Digegreves Gård, Østerende 13, 6261 Bredebro